grafikaborder
Przedświąteczny weekend
15/12/2017
Monika Łysek
7082
 
 
 
 

Kto jeszcze nie ma świątecznych upominków i dekoracji, musi koniecznie przyjść na Dąbrowski Kiermasz Świąteczny i Zimową 3 Maja.                                                                           PIĄTEK


Miejska Biblioteka Publiczna godz. 12.00.

Klub Malucha

Cykliczne zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej. W programie m.in.: gry i zabawy dla najmłodszych, wspólne czytanie i zajęcia plastyczne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 32 262 49 14.

Plac Wolności godz. 14.00.-19.00.

Dąbrowski Kiermasz Świąteczny

Na dwunastym Dąbrowskim Kiermaszu Świątecznym będzie można m.in. kupić ręcznie robione ozdoby i dekoracje świąteczne wykonane przez uczniów dąbrowskich placówek oświatowych i członków stowarzyszeń i fundacji działających na terenie miasta. Każdy, kto kupi świąteczny artykuł otrzyma kupon uprawniający do udziału w loterii, w której można wylosować żywą choinkę. Pierwsze losowanie o godz. 15. Łącznie będzie ich dziewięć. Nowością tegorocznego kiermaszu będzie śnieżna kula, do której można wejść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Miejska Biblioteka Publiczna godz. 15.30, 16.15

Easy English

Nauka języka angielskiego. Zajęcia dla dzieci podzielone są na dwie grupy wiekowe: I grupa dla dzieci 7-8 lat, II grupa 9-10. Rozpoczęły się zapisy na edycję wiosenną, która rozpocznie się w marcu 2018 roku. Dziecko można zapisać, dwoniąc pod numer telefonu: 32 639 03 01.

Miejska Biblioteka Publiczna godz. 17.00.

Spotkanie wigilijne z Remigiuszem Rączką

Teoretycznie każdy wie, jakie potrawy przygotować na świąteczny stół. Trudności mogą się pojawić w kuchni, podczas przyrządzania. Lubiących gotować i chętnych, by podpatrzeć nowe kulinarne trendy, zapraszamy na smakowite spotkanie z Remiguszem Rączką. Kucharz jest znany z programu „Rączka gotuje” w TVP3 Katowice. Popularny ekspert zabierze publiczność w smakowitą podróż z udziałem świątecznych potraw. W bożonarodzeniowym pokazie kulinarnym z pewnością nie zabraknie degustacji.


Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będzie można zarezerwować w dniu wydarzenia w Punkcie Ksero Biblioteki Głównej.


Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00.

Nadia Śwerczyna – spotkanie autorskie

Wystawa Przed Świtem gościć będzie w Galerii Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia do 29 grudnia, a zanim rozpocznie się ściśle świąteczny czas - zapraszamy na jeszcze jeden wyjątkowy moment w ramach tej ekspozycji. W najbliższy piątek odbędzie się spotkanie z Nadią Świerczyną, autorką prac prezentowanych w galerii. Wszystkich zainteresowanych tym jak powstają dzieła łączące muzykę i malarstwo, ugościmy oczywiście w samym centrum tego wydarzenia, czyli w galerii (przyziemie, poziom -1).

Świetlica Środowiskowa w Antoniowie godz. 17.00.

Spotkanie Opłatkowe

Świetlica Środowiskowa w Antoniowie zaprasza mieszkańców Antoniowa i okolic na tradycyjne spotkanie opłatkowe. W programie występy artystyczne, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, degustacja potraw wigilijnych. Szczegóły w świetlicy oraz pod numerem tel. 32 733 87 80.

                                                                                     

                                                           SOBOTA

Miejska Biblioteka Publiczna godz. 10.00.

Biblioteka Planszówek

Cykliczne spotkanie miłośników gier bez prądu.


Ulica 3-ego Maja godz. 14.00.-18.00.

Zimowa 3 Maja

Zimowa 3 Maja czekać na Was będzie ze smakołykami z ręcznie robionymi dekoracjami świątecznymi. Będzie wspólne kolędowanie i ubieranie choinki świąteczne warsztaty oraz wiele atrakcji. Przyjdźcie zobaczyć jakie skarby przygotowali dla Was członkowie organizacji działających na terenie naszego miasta.

Sobota 14:00-18:00

* rodzinne warsztaty plecenia wianków świątecznych z Fundacją Fabryka Kulturalna
* wspólne kolędowanie z dąbrowskim MOPT
* wspólne ubieranie choinki ze Stowarzyszeniem Wspierania Talentów
* kreatywna fabryka świątecznych elfów - tworzenie ozdób i kartek świątecznych z Fundacją Godne Życie
* tradycyjne potrawy świąteczne przygotowane przez KGW oraz Centrum Integracji Społecznej
* kiermasz ręcznie robionych dekoracji świątecznych - ES Klaster, Stowarzyszenie Małolat, Caritas, Dąbrowskie Stowarzyszenie Rodzin w Kryzysie, Stowarzyszenie KROKUS
* świąteczne konkurencje sprawnościowe: przeciąganie anielskiej liny, pakowanie prezentów na czas
* pracownia wizażu Pani Zimy
* konkursy i atrakcje dla małych i dużych - Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Komitywa

Hala Widowiskowo-Sportowa godz. 18.00.

Mecz Ligi Siatkówki Kobiet

MKS Dąbrowa Górnicza zagra z ŁKS Commercecon Łódź


                                                                                       NIEDZIELA

Pogoria III, przy molo godz. 11.00.

Morsowanie

Ludzie dzielą się na tych, którzy uwielbiają zimę i na tych, którzy za nią nie przepadają. Morsy zdecydowanie należą do tej pierwszej grupy, dlatego jak w każde niedzielne przedpołudnie zanurzą się w zimnych wodach Pogorii.


Ulica 3-ego Maja godz. 14.00.-18.00.

Zimowa 3-ego Maja

Zimowa 3 Maja czekać na Was będzie ze smakołykami z ręcznie robionymi dekoracjami świątecznymi. Będzie wspólne kolędowanie i ubieranie choinki świąteczne warsztaty oraz wiele atrakcji. Przyjdźcie zobaczyć jakie skarby przygotowali dla Was członkowie organizacji działających na terenie naszego miasta.

Niedziela 14:00-18:00

* rodzinne warsztaty plecenia wianków świątecznych z Fundacją Fabryka Kulturalna
* wspólne kolędowanie z Fundacją Wygrajmy Razem
* kreatywna fabryka świątecznych elfów - tworzenie ozdób i kartek świątecznych z Fundacją Godne Życie
* tradycyjne potrawy świąteczne
* kiermasz ręcznie robionych dekoracji świątecznych - ES Klaster, Stowarzyszenie Małolat, Caritas, Dąbrowskie Stowarzyszenie Rodzin w Kryzysie
* świąteczne konkurencje sprawnościowe: przeciąganie anielskiej liny, pakowanie prezentów na czas
* pracownia wizażu Pani Zimy
* konkursy i atrakcje dla małych i dużych - Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Komitywa
* degustacja miodu z dąbrowskich pasiek
                                                                                    


                                                    CAŁY WEEKEND

Kino Kadr

Na mlecznej drodze godz. 17.00.

Gatunek: dramat, romans, komedia, kraj produkcji: USA, Meksyk, Wielka Brytania, Serbia, 2016 czas trwania: 125 min
Reżyseria: Emir Kusturica, obsada: Monica Bellucci, Emir Kusturica, Sloboda Micalovic

Wielki powrót Emira Kusturicy - jednego z najważniejszych twórców europejskiego kina! Pierwszy od blisko dekady film fabularny reżysera, to porywająca historia miłosna ze zjawiskową Monicą Bellucci. Opowieść zbudowana ze wszystkich pierwiastków, za które widzowie pokochali takie dzieła, jak: Arizona Dream, Underground czy Czarny kot, biały kot. Podszyta magią, iskrząca dowcipem, pełna ciepła, doskonałej muzyki i zapierających dech w piersiach krajobrazów. "Pełny witalności i humoru Na mlecznej drodze to filmowy strzał na wiwat" (Filmweb), który nikogo nie pozostawi obojętnym!

Trwa wojna, a wokół rozkwita wiosna. Mleczarz Kosta (Emir Kusturica) codziennie przekracza linię frontu, aby dowieźć żołnierzom pożywienie. Los mu sprzyja: kule się go nie imają, piękna Milena (Sloboda Mićalović) oddała mu serce, a jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Do czasu. Wraz z przybyciem do wioski tajemniczej Włoszki (Monica Bellucci), życie Kosty wywraca się do góry nogami. Tak wygląda początek namiętnej i zakazanej miłości, przez którą para bohaterów zostanie wystawiona na niejedną niebezpieczną próbę. Skoro jednak połączył ich los, to nikt i nic nie może im zagrozić.

Zabicie świętego jelenia godz. 19.30.

Gatunek: thriller, kraj produkcji: USA, 2017 czas trwania: 121 min
Reżyseria: Yorgos Lanthimos, obsada: Colin Farrell, Nicole Kidman

Nowy film jednego z najbardziej oryginalnych, kontrowersyjnychi utalentowanych współczesnych reżyserów, twórcy filmów Kieł i Lobster (nominacja do OSCARA za najlepszy scenariusz).
Colin Farrell, Nicole Kidman i Alicia Silverstone we wciskającej w fotel opowieści o człowieku stojącym przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie. A wszystko za sprawą nastoletniego chłopca, który dotąd był dla niego jak syn.

Pełen napięcia na granicy szaleństwa i klaustrofobicznego poczucia zagrożenia mroczny thriller z elementami szatańskiego poczucia humoru.

Wyślij link mailem
Powrót
PDF
Drukuj
Zgłoś
nieścisłość