grafikaborder
„Dąbrowskie kolędowanie”
14/12/2017
Przemysław Kędzior
6673
 
 
 
 

Boże Narodzenie to szczególny czas, który najlepiej spędzić w gronie bliskich i przy dźwiękach kolęd. Z pewnością pomoże w tym niezwykła płyta – „Dąbrowskie kolędowanie”, która właśnie ujrzała światło dzienne. Znajdują się na niej kolędy w wykonaniu uczniów dąbrowskiego Zespołu Szkół Muzycznych i wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej.


Na krążku znalazło się 10 najpiękniejszych polskich kolęd, m.in. „Bóg się rodzi”, „Gdy śliczna panna”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Wśród nocnej ciszy”, a także „W żłobie leży”. Jak przekonują jej twórcy, jest to płyta wyjątkowa i z ogromnym potencjałem, który w okresie świąt z pewnością ujmie swym urokiem wszystkich słuchaczy.


- Zbiór tradycyjnych kolęd ma być nie tylko do posłuchania, ale też służyć temu, żeby przy wigilijnym stole wspólnie pośpiewać – mówi Dariusz Ziółek z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej. Wtóruje mu Ewa Krzystańska z Zespołu Szkół Muzycznych, która jest przekonana, że płyta wzbudzi emocje i poruszy serca wszystkich, którzy będą jej słuchać.


Dla młodych wokalistów samo nagranie płyty w profesjonalnym studio było ciekawym doświadczeniem, ale i dużym wyzwaniem muzycznym, z którym doskonale sobie poradzili. Potwierdza to Dariusz Szweda z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej, który podczas sesji nagraniowej chwalił swoich podopiecznych i mówił, że „jest moc, jest power, a dzieciaki ostro walczą”.


O wyjątkowości płyty „Dąbrowskie kolędy” świadczy jeszcze jedna rzecz. Jest to płyta unikatowa i limitowana, której nie będzie można kupić. Za to będzie można ją wygrać w licznych konkursach podczas Dąbrowskiego Kiermaszu Świątecznego (15 grudnia na Placu Wolności przed Pałacem Kultury Zagłębia), w czasie akcji „Zimowa 3 Maja” (16 i 20 grudnia na ul. 3 Maja), a także podczas kolędowania i warsztatów plastycznych w CH „Pogoria” (16 grudnia). Kolęd można też posłuchać na oficjalnym kanale Dąbrowy Górniczej w serwisie YouTube.


Nagranie zostało zrealizowane w studio nagrań MaQ Records w Wojkowicach, a podkłady muzyczne przygotował zespół w składzie: Dariusz Ziółek, Dariusz Szweda, Piotr Zajdek, Martyna Agnieszka Kobus i Radosław Bernstock. Za aranżacje utworów odpowiedzialni byli Dariusz Ziółek, Dariusz Szweda i Piotr Zajdek, a wydawcą jest Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Wyślij link mailem
Powrót
PDF
Drukuj
Zgłoś
nieścisłość